W 2024 r. oddamy do użytku kilka projektów w Polsce
Mocno powiększymy portfel pracujących budynków, tempo nowych inwestycji dostosowujemy do sytuacji rynkowej. Dbamy o jakość, a nie ilość – mówi Maximilian Mendel, dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management w Polsce.
Zeitgeist Asset Management rozpoczął działalność w Polsce w 2016 r. jako jeden z pierwszych podmiotów zainteresowanych tworzeniem rynku najmu instytucjonalnego mieszkań (PRS), a także budową prywatnych domów studenckich. Jak w tej chwili wygląda wasz portfel inwestycyjny nad Wisłą? Jakie nieruchomości już pracują?
Nasza strategia inwestycyjna przewiduje różne formy budowy portfela. Interesują nas nieruchomości zabytkowe, do rewitalizacji, dobrze zlokalizowane, ale nie wykluczamy inwestycji w nowe projekty deweloperskie czy kupowania gotowych, funkcjonujących budynków.
Od 2017 r. zgromadziliśmy w Polsce bank kilku projektów rewitalizacyjnych: kamienice przy ul. Wrzesińskiej i Długiej w Warszawie, stary biurowiec na Solcu, który przerabiamy na akademik, kompleks dawnego Urzędu Telekomunikacji i Telegrafu przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie oraz dawną Pocztę Główną w Krakowie. Te projekty są w toku lub przygotowaniu.
Jeśli chodzi o działające aktywa, od 2021 r. pod szyldem Zeitraum działa akademik w Krakowie przy ul. Koszykarskiej, który liczy prawie 350 łóżek. Kupiliśmy od dewelopera dom studencki funkcjonujący od trzech lat.
Z kolei w zeszłym roku odebraliśmy od dewelopera zamówione w Gdańsku-Oliwie budynki z 204 mieszkaniami na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta